Yuvarlak Yüze Kontür Nasıl Yapılır?

0
45

Yuvarlak, kalp, köşeli olmak üzere farklı farklı yüz tipleri mevcuttur. Ancak herkes yüz tipinden memnun olmayabilir. Günümüzde ise buna pek çok çözüm vardır. Estetik operasyonlar, makyajlar… Ancak estetik operasyon çok zahmetli can yakıcı ve bir o kadar maliyetli bir yöntem olduğu için. Makyaj hileleri her zaman tercih edilen bir yöntemdir. Yüz kontürleme bu hileler arasında en çok tercih edilen bir yöntem haline gelmiştir.

Yüz tipleri arasında en çok şikayet edilen yuvarlak cilttir. Çünkü yuvarlak ciltte hatlar keskin değildir. Yüz hatları kendini belli etmez. Bu yüzden kontürlemeyi en çok tercih eden yuvarlak yüz tipine sahip insanlardır.

Kontür İçin Gereken Malzemeler

Öncelikle bunun için sahip olmanız gereken bir kaç makyaj ürünü var. Fondöten, Kontür paleti, fondöten süngeri veya beautyblender. Öncelikle cildinize fondöteni tamamen uygulayın. Fondöteni tamamen uyguladıktan sonra cildiniz kontür işlemine artık hazır. Bazı kontür paletlerinin içinden kontür bölgeleri ve renkleri numaralandırılmış şekilde çıkıyor bu tarz bir şey de size kolaylık sağlayabilir. Eğer çıkmadıysa öncelikle palette beyaz tonlu rengi göz altınıza (elmacık kemiğinizin olduğu yere kadar) sürün, alnınıza (iki kaşınızın olduğu hizadan biraz yukarıya bir miktar, çenenize, burun üst çizginize, iki çene kemiği hizasına sürün. Daha sonra en koyu kahve tonundan alarak burnunuzun iki yan tarafına, elmacık kemiklerinin alt kısımlarından kulağa doğru olan kısımlara, çenenizin beyaz sürdüğünüz kısmın yan taraflarına alnınızda saç başlangıç bölge hizasına boydan boya sürün.

Bu aşamaları tamamladıktan sonra beautyblender veya fondöten süngerinizle kontürlediğiniz bölgeleri üzerine küçük dokunuşlar yaparak dağıtmaya başlayın. Kontürleme işlemi bu kadar basit. Makyajınızı sabitlemek istiyorsanız makyaj sabitleyici spreyi makyajınızı tamamladıktan sonra yüzünüze sıkabilirsiniz.

CEVAP VER