Taş Devri Diyeti

0
12

Hızla artan kilolarından şikayetçi olan kişilerin en sık başvurduğu yöntem hızlı kilo verme diyetleridir. Hızlı kilo vermek isteyen kişilerin düştüğü yanlışlardan biri de bünyeleri için uygun diyeti araştırmadan diyete başlama istekleridir. Bu nedenle yanlış diyet uygulayan kişiler bazen kilo vermek yerine daha çok kilo alabilmektedir. Kilo vermek isteyen kişilerin yapması gerekenlerden biri de öncelikle bünyeleri için uygun olan diyeti bulmak ve buna göre bir uygulama yapmaktır.

Taş Devri Diyeti Nedir?

Taş devri diyeti hakkında bilgi sahibi olmak için öncelikle taş devrinin özelliklerini göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Taş devri zamanında yaşanıyor olsa idi yiyeceklere ulaşmak sanıldığı kadar olmayacaktır. Bazen bir yiyecek bulmak için tüm gün koşturmak zorunda kalabilirdiniz. Bu nedenle çağın en büyük rahatsızlığı olan obezite gibi bir sorun da olmayacaktı. Taş devri diyetini uygulamak için işlenmiş gıdalardan uzak durulması önerilmektedir.

Taş Devri Diyeti Nasıl Yapılmalıdır?

Taş devri diyeti yapılması için öncelikle bugünün yeme alışkanlıklarından vazgeçilmesi gerekir. Buna örnek olarak işlenmiş gıdalar gösterilmektedir. Taş devri diyetinde işlenmiş gıdaları tüketmek kesinlikle yasaktır. Taş devri diyetinde sebzeler de önemli bir yer almaktadır. Sebzeler tüketilirken nasıl tüketileceği de önem taşır. Sebzelerin çiğe yakın olması önemlidir. Bu nedenle taş devri diyetinde buharda pişmiş olan sebzelerin tüketilmesi önemlidir.

Taş devri diyetinde şeker, un ve tuzdan da uzak tutulması gerekmektedir. Özellikle un ve şekerden mümkün olduğunca uzak durulması gerekir ise diyet bitimine kadar hiç bir şekilde bu gıdaların tüketilmemesi gerekir.

Taş devri diyetinde yalnızca sebze değil et yemek de önemlidir. Özellikle yenilecek etlerin yağsız ve buharda ya da ızgarada pişmiş olması gerekir. Balık tüketilirken çiftlik balıklarından da uzak durulması gerekir.

CEVAP VER