Su Diyeti Nasıl Yapılır?

0
15

Su Diyeti

Kilo verme çalışmalar özellikle bayanların rol aldıkları büyük etkenlerden sadece bir tanesidir. Bu durum için çeşitli yöntemler denenmekte, her geçen gün uzmanlar tarafından uygulanabilecekler arasına farklı diyet isimleri yerleşmektedir. Diyetlerin uygulanması ve uygulanmaya verilecek olan cevaplar, kişiden kişiye farklılıklar taşımaktadır. Bu sebepler her kişinin aynı diyeti uygulayarak aynı sonucu beklemesi oldukça yanlış olacaktır. Sağlık açısından bakıldığında ise en faydalı yöntem olarak su diyeti gösterilebilir.

Su Diyeti Ortaya Çıkış Süreci;

Su diyetinin uygulanması bakımından seneler önce ilk olarak Amerika’da denenmesi için hazırlıklar yapılmıştır. Özellikle soğuk suyun yakıcı etkisi sayesinde vücutta biriken yağ oranlarının aşağıya düşmesinde rol oynayacaktır. Öte taraftan kişilerin bol su tüketimi sayesinde kalori harcamaları daha da kolaylaşmaktadır. Suyun saf ve mineral bakımından da zengin olması, vücutta diğer organlara da faydası bulunmaktadır. Özellikle böbrekler üzerinde etkisi oldukça büyüktür.

Su Diyeti Nasıl Yapılır?

Su diyeti, günlük olarak tükettiğiniz diğer sıvılara ek olarak yaklaşık 2 -2,5 litreyi gün içerisinde ki öğünlere bölerek tüketilmesi ile gerçekleştirilmektedir. Su çeşitleri olarak doğal, kaynak, arıtılmış su gibi tüm su çeşitlerini diyet listenize ekleyebilirsiniz. Tabi ki sadece su içmekle çözüm aramak oldukça güçtür, yanında yapacağınız aktiviteler ve sporlar, diyete fiziki anlamda destek sağlayacaktır.

Su Diyetini Fayda ve Zararları

Su diyetine tam anlamı ile zararlı denilemez. Günlük olarak 2 litre ve üstünde su tüketmeniz durumunda birçok organa ve kendinize yararı olabileceği gibi, sağlıklı yaşam ve diyet konularında ekstra avantajları sağlamaktadır. Dezavantaj olarak bakıldığında fazla su içmekten sıkılabilir, kendinizde şişlik hissedebilirsiniz. Ancak tüm bu durumların geçici olduğunu; ortalama 2 litre su ile yaklaşık olarak 20 kilo veren isimler de mevcuttur. Bu yöntem sayesinde sağlıklı ve yararlı olarak fazla kilolarınızdan arınabilirsiniz.

CEVAP VER