Lahana Suyu Diyeti Nasıl Yapılır?

0
12

Kış mevsiminin gelmesi ile tezgahlarda görülen sebzeler arasında lahana da yerini aldı. Lahana suyu diyeti hızlı kilo vermesiyle birlikte hem çok sağlıklı hem de aşırı derecede detoks etkisine sahip bir diyet türüdür. Böylece lahana suyu diyeti ile sağlıklı bir şekilde zayıflarken vücutta birikmiş toksin ve biriken ödemi de vücuttan atmış olursunuz. Lahana suyu diyeti ile vücutta bulunan aşırı kilolardan kurtulabilirsiniz. Lahana suyu diyeti kan dolaşımını düzenleyip, vücudun canlanmasına yardımcı olur. Lahana suyu diyeti kansere karşı da koruyucu bir yapıya sahiptir.

Lahana Suyu Diyeti İle Kaç Kilo Verilir?

Lahana suyu diyeti sonucunda detoks tesiri ile büyük ölçüde vücudu temizlemenin yanında kişiye göre değişmekte olup haftada 4 kilo verebilirsiniz. Lahana suyu diyeti uygularken 7 hafta boyunca sadece lahana tüketerek değil lahana ile birlikte normal beslenmenize devam edebilirsiniz. Ancak bu beslenmeler mutlaka sağlıklı yiyeceklerden oluşmaktadır. Lahana suyu diyeti uygularken un, tuz ve şekerden uzak durmalıyız. Bunun yanında günlük egzersiz yaparak ve az yağlı besinler tüketerek beslendiğinizde kilo vermeniz kolaylaşacaktır.

Lahana Suyu Diyetini Kimler Uygulayamaz?

Vücuttaki iyon düzeyini azalttığı için tiroit rahatsızlığı bulunan, kemoterapi gören ve ishal durumu olan hastaların bu diyeti uygulaması önerilmez. Kan sulandırıcı ilaç kullanan ve kalp rahatsızlığı olan hastalar için bu diyete uymaları onlar için faydalı olmaz. Gaz ve şişkinlik problemi olanların ve yeni doğum yapan kadınların içmemesi önerilir. Başkaca kolon, mide ve akciğer kanserinden korunmak için isteyenler kullanabilirler. Bronşit, astım gibi rahatsızlıkları olanlar, felç ve kalp krizi riski olanlar için rahatlıkla uygulanabilir.

Lahana Suyunun Faydaları Nelerdir?

  • Ergenlik döneminden kalan sivilcelerin yok olmalarına etkilidir.
  • Kalp krizi ve felç riskini azaltır.
  • Kansızlığa ve gut hastalığına iyi gelir.
  • C vitamini içerdiğinden bağışıklık sistemini güçlendirir.
  • Vücutta iltihap varsa iltihabın atılmasına yardımcı olur.
  • Kas ve romatizma hastalığına faydalı gelir.

CEVAP VER