Kan Grubu Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır?

0
46
kan grubuna göre diyet

Kişilerin sıklıkla karşılaştığı durumlardan biri olan kilo fazlalığı yıllardır çeşitli diyetler denenmesiyle günden gün gelişiyor. Farlı vücut tipleri, farklı metabolizma, farklı beslenme çeşitleri kişilerin kilo almasına sebep oluyor. Birçok insan zayıflamak, fazla kilolarından kurtulmak içen çeşitli diyetler deniyor. Kilo çoğu zaman beslenmeyle bağlantılı olduğundan kişiler sağlıklı beslenme sonucunda istedikleri kiloya ulaşabiliyor. Doktorlar veya diyetisyenler tarafından hazırlanan kişiye özel diyetler son yıllarda en çok tercih edilen kilo verme yöntemleri arasında geliyor.

Uzmanlar, her bireyin diyet yapma şekli farklı olmalıdır kanısı ile kişiye özel diyetlerde değişik metotlar deniyor. Bunlardan biri de kan grubu diyeti olarak biliniyor. Kişinin kan grubuna göre özel hazırlanan diyetler ile kişi istediği kiloya sağlıklı bir şekilde kısa süre içerisinde ulaşıyor. Bilindiği üzere insanlar da 0, A, B ve AB olmak üzere 4 farklı kan grubu çeşidi bulunuyor.

Kan Grubuna Göre Diyet Listesi Nasıl Olmalıdır?

Bu kan grubuna sahip olan kişilerin diyet listelerinde dondurulmamış ve yağsız kırmızı et bulunması gerekiyor. Ayrıca balık ve beyaz et de en çok tüketilen besin olması gerekiyor.

Buğday ve glüten içeren gıdalar da 0 grubu kan değerini taşıyan bireyler için kilo alma konusunda önemli bir yer tutuyor. Bu gruptaki kişilerin belirtilen gıdalardan uzak durması gerekiyor.

A grubu kan değerini taşıyanların ise ayakta yemek ve atıştırma alışkanlıklarında mutlaka vazgeçmesi gerekiyor. Ayrıca sebze ve meyveleri de normalinden daha fazla tüketilerek kilo verme kolaylaştırılıyor.

B grubunun diyet listesinde ise kuru baklagiller ön planda geliyor. Buğday, mısır, mercimek gibi gıdaların mutlaka tüketilmesi gerekiyor.

AB grubu da A ve B grubunda olduğu gibi belirtilen gıdalardan uzak durması gerekiyor. Kan gurubuna göre yapılan özel diyetler de çoğu zaman kişi hedeflediği kiloya ulaşabiliyor ve daha sağlıklı bir yaşam sürüyor.

 

CEVAP VER