Kalori Diyeti Nasıl Yapılır?

0
10

Yemek yeme alışkanlıklarının değişmesi, gün içinde hareketsiz yaşam şekli, yanlış beslenme kilo almaya neden olmaktadır. 800 kalorilik bir diyet ile 7 günde 4 kilo verebilmeniz mümkün olmaktadır. Bu diyette 2-2,5 litre su içmeniz gerekmektedir çünkü su içmek vücudumuzu toksinlerden arındır ve zayıflamaya yardımcı olur. Diyeti koşma, yürüyüş, ip atlama, yüzme gibi egzersizler ile birlikte yaparsanız kilo vermenizde daha hızlı bir şekil de sonuç alabilirsiniz.

1200 Kalori Diyeti Nedir?

1200 kalori diyetiile haftada 2 kilo verebilirsiniz. 1200 kalori diyetini hızlı bir şekilde kilo vermek isteyen kişiler, günlük hayatlarında hareketsiz olan kişiler, kilo vermiş ve kilosunu korumak isteyen kişiler bu diyeti 7 günlük program ile uygulayabilirler.

1200 Kalori Diyetini Kimler Uygulayamaz?

Hamile olan, emziren anneler, şeker hastalığı olan hastalar, çocuklar ve gelişim düzeyinde olan genç kızlar 1200 kalori diyetini uygulamaları iyi bir seçim değildir. Böyle diyet ya da başka tür bir diyet uygularken mutlaka doktorunuza başvurunuz.

500 Kalori Diyeti Nedir?

500 kalori diyeti 3 günde 3 kilo verdirebilen bir diyettir ancak 500 kalorilik bu diyet uzun süre uygulanamaz.

Günlük alınan kalori düzeyi az olduğu için uzun süreli uygulandığında bazı sağlık problemlerine yol açabilir. Bu diyeti genellikle düğün, nişan gibi zamanlarda kullanabilirsiniz. Ancak bu diyeti uyguladıktan sonra verdiğiniz kiloları tekrar alabilirsiniz. Verdiğiniz kiloları tekrar almamak için 1900 kalorilik bir diyet uygulayabilirsiniz.

1900 Kalori Diyeti Nedir?

1900 kalori diyetiile sağlıklı ve kalıcı kilo verebilirsiniz. Bu diyet sağlıklı ve metabolik yavaşlama minimum bir seviyededir. Bu diyetin yanında egzersiz çalışmaları da yaparsanız kalıcı kilo vermeyi başarabilirsiniz. Bu diyeti uygulayarak istediğiniz kilolara düşebilirsiniz. Ancak bu iş biraz sabır gerektiren bir iştir. Bu diyeti uyguladığınız sürece kilo verebilmeniz mümkün olacaktır.

CEVAP VER